Başakşehir Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkama hakkında doğru bir tanımlama yapıcak olursak, insan oğlunun yaşantısından buyana gündelik yaşamda vazgeçilmez eşyalarından biri olan ve üstünde çoğu zamanını geçirdiği ve ekseriyetle ev veya iş yerlerinde yerlere serilen türlü tekstil ürünlerinden imal edilen malzemenin zaman geçtikçe kullanılmasından ötürü üstünde oluşturduğu katmanların ve lekelerin temizleme işlemlerinin bütününe halı yıkama denilmektedir. Halı yıkama işlemi daha önceleri değişik yöntemlerle yapılmakta veya evlerde ev hanımlarının kendi imkanlarıyla yıkadığı bir sistemden günümüz fabrikasyon aşamalarına geçilmiş bir yıkama sistemi bulunmaktadır. Eskisi bu gibi imkanların sınırlı bulunmadığı, teknolojinin insan hayatına girdiği bir sürede yaşamanın verdiği avantajı iyi kullanabilen bir nesil olduğundan yaşam şartları insanlar için gün geçtikçe kolaylaşmaktadır. Hayatımızdaki tüm kullandığımız eşyalarımızda bulunduğu bu gibi gündelik yaşantımızın vezgeçilmez eşyaları halılarda da hal böyledir. artık o zahmetli halı yıkama yöntemlerine son vermenin zamanı geldi. Her ne kadar halı yıkama lüks bunun gibi gözükse de, aslında her semtten her gelir sınıfından bireyin ulaşabileceği bir sistemdir, mesela Etiler de oturan bir semt sakini, Başakşehir Halı Yıkama firmasını arayabilir ve ya Başakşehir semtinde oturan bir sakinimiz Başakşehir Halı Yıkama firmasını arayabilir. Halılar yıkanma ve ya temizlenme zamanı geldiğinde bir telefonla kapınızdan alınıp, temizleme işleminden sonra kapınıza kadar teslim edilir. Burada Başakşehir Halı Yıkama, şişli Halı Yıkama, Ortaköy Halı Yıkama, Sarıyer Halı Yıkama, Göktürk Halı Yıkama olarak aramanız halinde ilgili firmaya kolayca ulaşırsınız. Başakşehir halı yıkama olarak gelen halıları belirli bir sıralı aşamalardan geçirmektedir. Bunlar sırasıyla şu yöntemlerdir. Etiler yahut Başakşehir semtinden Halı Yıkama servisi almak isteyen sakinler, Başakşehir Halı Yıkama, Etiler Halı Yıkama şirketleri ile irtibata geçtiklerinde halılar adresten alınacaktır.

Halıların Yerinden Alınması ve Numaralandırılması

Yıkanmak üzere Başakşehir Halı Yıkama firması tarafından evlerden alınan halılar Başakşehir Halı Yıkama fabrikalarına götürüldüğü süre başka halılarla karışmaması için yahut aksiliğe meydan vermemek için ilk önce numaralandırılır. Diger bir deyişle barkodlama sistemi yapılmaktadır. Burada erek halıların nereden ne zaman ve kimden geldiğini tesbit amaçlıdır.

Yıkanacak Halıların özelliklerine Göre Ayrılması

Başakşehir Halı Yıkama firması gelen halıların hangi cins, yada hangi malzemeden yapıldığını ilk öncelikle ayırmak mecburiyetindedir. Çünkü ayrıcalıklı malzemelerden üretilen halılar aynı şekildeki yıkama yöntemine natürel tutulamaz. Bu halı yıkama öncesi yapılması gereken ve olmazsa olmazlandan bir yöntemdir. misal verecek olursak akrilikten yapılmış bir halı ile el dokuması halı yıkama aşırı farklı olacaktır. Tamemen yünden yapılmış bir halıyı yıkarken aynı deterjan veya tıpkı temizlik maddelerini kullanamazsınız. Makina halısı olan saray, atlas, el dokuma ve yün halısı olan ısparta, ladik, milas gibi yahut çin, nepal, shaggy, ipek, iran halısı benzeri ayrıcalıklı özelliklere sahip halılarda yıkama yöntemi yapılmadığı süre yıkanan halılarda telafisi olanaksız hasarlara yol açabilirsiniz.

Halıların Tozunun Alınması

Halı yıkama aşamasına geçmeden önce halı Başakşehir halı yıkama fabrikaları bünyesine getirilen halılar yıkanmadan evvela tam otomatik makinalar yardımı ile, bunlara toz çırpma makinalarıda diyoruz, bu makinalar yardımıyla halı üzerinde bulunan tozlar, kaba kirler alınır. Bu işlemin yapılma nedeni yıkam aşamasında çok kirliliği ve antibakteriyel doğal temizlik ürnlerinin etkisinin azalmasının önüne geçmektir.Bu aşama yıkama aşamasından evvela yapılınca yıkanma sırasında son derece kolaylık ve tam bir temizlik sağlıyor.Son sistem halı silkme makinaları, yaptığı önemli bir işlemden dolayı rağbet görmeye başlayan makinalar arasındadır.

Bekletme Havuzları

Başakşehir Halı Yıkama firmasına gelen halılar toz alma işleminden sonra yapılan bir yumuşatma işlemidir. Toz alma esnasında halının özüne işlemiş lekelerin ve kirlerin ıslatılması ve havuzda bekletilmesi sonucu yumuşaması amaçlanmaktadır. içi su dolu havuzlarda bekletilen halılar yıkamaya geçmeden öncelikle yumuşaması sonucu yıkama esnasında kirlerin ve lekelerin kullanılan deterjanlara veya kimyevi maddelere direnç göstermesini azalmata ve daha temiz bir yıkama işlemi gerçekleşmektedir. Bekletme havuzlarında dikkat edilmesi gereken konularda olmaktadır. Bunların başında havuza alınacak halıların gene özelliklerine göre alınması gerekebilir. sebebiyse bazı halılar su içerisinde bekletildikleri taktirde renk atması veya halılın özüne ziyan verilmesi gibi durumlarla karşılaşılmaktadır. Diger bir hususta bekletme havuzlarında kirlerin ve ya lekelerin yumuşaması için bazı deterjanlar yada temizleme maddeleri konulmasıdır. Her halı bu maddelere karşı dayanıklı olmayabilir. Bu tür halılar genelde havuz aşamasına alınmadan yıkanmaları gerekir.

Yıkama ve Kurutma Aşaması

Başakşehir Halı Yıkama fabrikalarına getirilen halılar türlerine göre ayrıldıktan sonra toz alma aşamasından geçirilerek bekletme havuzuna alındıklarını yukarıda anlatmıştık. Havuz sonrası halılar tam otomatik veya yarı otomatik halı yıkama makinalarına alınarak esas yıkama işlemine geçilir. Lakin bazı duygulu halılar, el dokuması halı makinalarda yıkandığı süre zarar görebileceğinden müşteriyle gerekli diyaloğ sonrası elde hassas bir biçimde yıkanması gerekebilir. Halı yıkama makinalarında yıkanan halıların üzerine gene kir ve leke çözücü ve dezenfekte amaçlı kullanılan deterjanlar dökülür. Makinalar bu yıkama esnasında halıların özüne nüfuz ederek en dipteki kirlerin dahi çıkarılmasına çalışmaktalar. Yıkama sonrası denetim edilen halılar istenilen temizliğe ulaşınca durulama aşamasına geçilir. Durulama aşamasında halı yıkama esnasındaki deterjan ve kimyevi madde kalıntılarını tamamiyle halıdan atılması amaçlanmaktadır. Yıkanan halılar makinadan alınıp sıkma makinasına yerleştirilir ve buradada tamamen sudan arındırılır. Sıkma makinaları halıları sıkarak yüzde 95 oranında nemden arındırır. Sıkma işleminden sonra halılar alınarak özel yapılmış kurutma odalarına alınır ve kurumaya bırakılır.

Paketleme ve Teslimat

Kurutma odalarında tam olarak kurutulan halılar son bir defa kalite kontrolden geçirilir. Burdaki erek halıların kirden %100 arınmış olması ve müşteriye karşı mahçup olma durumuyla karış karşıya kalınmamasıdır. nitelik denetim aşamasından geçen halılar paketleme öteki bir adıyla poşetleme makinasında özenle poşetlenir ve ilk aşamada fişleme yahut barkodlama sistemindeki adreslere göre servis araçları vasıtasıyla yerine teslim edilir.
+90 534 033 3232

Başakşehir Hizmet Bölgelerimiz

Tüm başakşehir semtlerine aynı gün içerisinde ücretsiz servis hizmeti sunmaktayız.

Ataköy Halı Yıkama

Başakşehir ataköy mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Cevizlik Halı Yıkama

Başakşehir cevizlik mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Florya Halı Yıkama

Başakşehir florya mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Kartaltepe Halı Yıkama

Başakşehir kartaltepe mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Yeşilköy Halı Yıkama

Başakşehir yeşilköy mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Zeytinlik Halı Yıkama

Başakşehir zeytinlik mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Zuhratbaba Halı Yıkama

Başakşehir zuhratbaba mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

%100 Müşteri Memnuniyeti

%100 antibakteriyel ürünler ile temizlenir. Halılarınız ilk günkü temizliğine kısa süre içerisinde ulaşır. Özel kurutma sistemimiz ile kışın dahi halılarınız yıkanır. Diğer hizmetlerimizde profesyonel ve dinamik ekibimiz ile en son sistemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
Yaptığımız tüm işlemler de temizlik garantisi vermekteyiz ve yapılan işlemler hakkında müşterilerimize detaylı bilgi veriyoruz.

Ödeme Yöntemlerimiz

Tüm kredi kartları ile kapıda ödeme imkanı

İster nakit, isterseniz kredi kartı ile kapıda ödeme yapabilirsiniz.

Avrupa Çağrı Merkezi:
+90 212 641 7358
+90 534 033 3232
Anadolu Çağrı Merkezi:
+90 216 551 7017
Servis
+90 534 033 3232
info@nefeshaliyikama.com