Başakşehir Leke Çıkarma Hizmeti

Evlerimizde en fazla kirlenen ve en az temizliği yapılan eşya halılardır. Elbiselerimize bir leke bulaştığı zaman onu hemen çıkarır çamaşır makinesine atarız veya kuru temizlemeye veririz. Fakat halılarımıza leke bulaştığı zaman en basit olarak ıslak bez ile silmeye çalışırız. Gözümüz ile lekenin çıktığını gördüğümüzde temiz olmuş farzederek kurumaya bırakırız. Oysaki leke halının dibine inmiş ve mayt, yani bakteri üretmeye başlamıştır bile.
Halı lekeleri lekenin çeşidine göre farklı leke çıkarıcıları ile temizlenmektedir. Aşağıda en sık karşılaştığımız leke çeşitleri ve temizleme yöntemleri belirtilmiştir.

Çay lekesi

Çay lekesi en zor çıkan lekelerdendir. Zira çayın içinde bulunan nikotin maddesi halının ipliklerinin içine nüfuz ederek temizlenmesini zorlaştırır. Çay halıya temas eder etmez ıslak vakum özelliği olan halı yıkama makineniz varsa temiz su vererek defaten bol su ile vakumlayınız. Halınızı kesinlikle çamaşır suyu ve benzeri ağartıcı kimyasallarla silmeyiniz aksi takdirde halınızın renginin solmasına yün halıların ipliklerinin yanmasına neden olur. Size tavsiyemiz halınızı deforme etmeden ve çay lekesini halıya sabitlemeden halınızı profesyonel bir halı yıkama firmasına temizlemeye vermenizdir. Firmamız profesyonel leke çıkarıcılar ile halı üzerindeki çay lekelerini profesyonelce temizlemektedir.

Reçel lekesi

Reçel şekerli bir tatlı olduğu için diğer lekelere göre biraz daha kolay temizlenmektedir. Reçel halıya bulaştıktan sonra kaşık gibi sert bir malzeme ile etrafa bulaştırmadan fazlası alınmalı ve sıcak su ile temizlenmelidir. Şekerli olduğu için leke sıcak suda çözülecektir ve daha rahat temizenecektir. Vişne ve çilek gibi koyu olan reçeller daha zor temizlenir. Profesyonel destek almak gerekir. Firmamız reçel lekelerini profesyonel leke çıkarıcılar ile temizlemektedir.

Kahve lekesi

Kahve de çay lekesi gibi zor çıkmaktadır. Özellikle leke halıya bulaşma anından itibaren belirli bir zaman geçti ise kahvenin içindeki yapışkan maddeler halı havlarının içine sinmiştir. Temizlemek çok zorlaşır, Kahve lekesini çok fazla silmeniz lekeyi halının içine iyice yapıştıracaktır, bu nedenle çok aşırı silmeniz halınızı deforme etmenize neden olabilir. Bu aşamada tecrübeli bir firmadan destek almalısınız. Profesyonel halı yıkama firmaları özel kimyasallar kullanarak kahfe lekesini büyük oranda çıkarmaktadır. Halınıza kahve döküldüğü anda evinizde ıslak vakum özelliği olan makineniniz varsa ıslak vakumla vakumlayarak halının içinden kahfeyi büyük oranda temizleyebilirsiniz. Daha sonrasında leke çıkmazsa halınızı profesyonel bir halı yıkama firmasına temizlemeye verdiğinizde kahve lekesi çıkacaktır.

Yemek lekesi

Yemek lekeleri de halıdan zor çıkmaktadır. Çünkü yemek içindeki yağ ve yiyecekler karışarak halıda çok zor bir leke oluşturmaktadır. Bu lekeler için yine hızlı davranmak büyük önem arzeder. Yemek bulaşan halının bölgesi elektrikli süpürge ile çekilerek bir kısmı lekenin çıkarılır. Bulaşık deterjanı ile köpüklü bir şekilde lekeli kısım silinmelidir. Silinen kısım temizlendikten sonra kurumaya bırakılır. Lekenin % 95 oranında çıktığını göreceksiniz.

Tatlı lekesi

Tatlı lekeleri de reçel lekesi gibi temizlik yöntemini bildikten sonra kolay çıkmaktadır. Tatlı bulaşan halının bölgesi tatlıdan sert bir cisim ile (kaşık olabilir) temizlenir. Eğer tatlının içinde yağ kullanılmış ise bulaşk deterjanı ile kullanılmamış ise sıcak ıslak bez ie temizlenir ve kurumaya bırakılır. Büyük oranda lekenin çıktığı gözlemlenir.

Küf lekesi

Küf lekesi lekelerin içinde en zor çıkan lekelerdendir. Bir şekilde halımıza bulaşan küf lekesi kimyasal leke çıkarıcılar yardımı ile büyük oranda temizlenmektedir. Kimyasal maddeler de profesyonel halı yıkama yapan firmalarda mevcuttur. Firmamız her türlü lekelere profesyonel leke çıkarıcılar ile müdahale etmektedir.
Yukarıda en sık karşılaştığımız lekelerin nasıl çıkarılacağını kısaca anlattık. Bunlar lekelerin % 100 çıkarılmasını sağlamasa da geçici çözüm üretmek için büyük önem arzeder. Halı lekelerinin % 100 çıkarılması için firmamız her türlü desteği vermektedir.
+90 534 033 3232

Başakşehir Hizmet Bölgelerimiz

Tüm başakşehir semtlerine aynı gün içerisinde ücretsiz servis hizmeti sunmaktayız.

Ataköy Halı Yıkama

Başakşehir ataköy mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Cevizlik Halı Yıkama

Başakşehir cevizlik mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Florya Halı Yıkama

Başakşehir florya mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Kartaltepe Halı Yıkama

Başakşehir kartaltepe mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Yeşilköy Halı Yıkama

Başakşehir yeşilköy mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Zeytinlik Halı Yıkama

Başakşehir zeytinlik mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

Zuhratbaba Halı Yıkama

Başakşehir zuhratbaba mahallesine ücretsiz servisimiz mevcuttur.

%100 Müşteri Memnuniyeti

%100 antibakteriyel ürünler ile temizlenir. Halılarınız ilk günkü temizliğine kısa süre içerisinde ulaşır. Özel kurutma sistemimiz ile kışın dahi halılarınız yıkanır. Diğer hizmetlerimizde profesyonel ve dinamik ekibimiz ile en son sistemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
Yaptığımız tüm işlemler de temizlik garantisi vermekteyiz ve yapılan işlemler hakkında müşterilerimize detaylı bilgi veriyoruz.

Ödeme Yöntemlerimiz

Tüm kredi kartları ile kapıda ödeme imkanı

İster nakit, isterseniz kredi kartı ile kapıda ödeme yapabilirsiniz.

Avrupa Çağrı Merkezi:
+90 212 641 7358
+90 534 033 3232
Anadolu Çağrı Merkezi:
+90 216 551 7017
Servis
+90 534 033 3232
info@nefeshaliyikama.com